Już 12 września w Mocy Oddechu rusza 8-tygodniowy kurs Mindfullness.

M I N D F U L N E S S – 8 tygodniowy trening redukcji stresu oparty o metodę MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), stworzoną przez profesora Jon Kabat-Zinna

Słowo Mindfulness oznacza uważność. Gdy jesteśmy uważni, czyli gdy w sposób nieosądzający i z otwartością dziecka obserwujemy to co czujemy w tej chwili, znika stres. Dzieje się tak dlatego, że nie dajemy uwagi myślom ani nie dodajemy nowych.
To myśl jest źródłem długotrwałego i wyniszczającego stresu. Nie oznacza to, że sama w sobie jest zła, bo nie moglibyśmy bez nich funkcjonować. Oznacza to tylko, że większość z nich wydarza się w nas całkowicie nieświadomie. Ciało jednak jest nieustannie świadome i jak radar reaguje na każdą myśl, świadomą i nieświadomą.
Kiedy myśl jest raniąca, nieprawdziwa, czujemy to jako coś nieprzyjemnego, ciało reaguje stresem. Po dłuższym czasie takiego nieświadomego funkcjonowania, nabawiamy się chorób, a nasze życie jest pełne cierpienia i wydaje się, że niewiele nam pomaga.
Możemy jednak temu zapobiec wprowadzając w życie świadomość. A więc pracę sięgającą źródła cierpienia – odkrywania nieuświadomionych, bolesnych myśli poprzez regularną praktykę medytacji.
To takie uniezależnianie się, dorastanie, stawanie na własnych nogach.

Trening polecany jest szczególnie osobom żyjącym w ciągłym stresie, biegu, bólu, szukających alternatywnych i naukowo przebadanych, skutecznych metod poprawy stany zdrowa psychofizycznego.
Praktykę można rozpocząć w każdym wieku i w każdym momencie życia.

U podstaw medytacji leży empatia i całkowita akceptacja tego, kim jesteśmy. Bazą jest łagodność i współczycie dla samego siebie.
Polega na regularnej praktyce prowadzonych ćwiczeń medytacyjnych, takich jak skanowanie ciała, uwaga skierowana na oddech, uważne chodzenie i inne.
Praktyka medytacji jest otwieraniem się na życie – w całej swej pełni i prawdzie.
Jest uwalnianiem swojego nieograniczonego potencjału.

Trening prowadzi:
Maga Korbel – certyfikowana instruktorka MBSR z 6 letnim doświadczeniem prowadzenia treningów Mindfulness i ponad 10 letnim własnym doświadczeniem regularnej praktyki medytacji pod okiem nauczycieli. Wychowała się w rodzinie buddyjskiej, tak więc praktyka medytacji była obecna w jej życiu od urodzenia. Więcej o Madze na stronie:http://magakorbel.com/strona/o-mnie,56.html

5 września o 18.30, odbędzie się spotkanie zerowe, bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Link do eventu: https://www.facebook.com/events/1921899031359196/

Reszta spotkań będzie się odbywała we WTORKI wieczorem oraz Dzień Uważności w NIEDZIELĘ .

Trening będzie się odbywał od 12 września do 31 października, w godzinach od 18.30 do 21.00 w MOC Oddechu na ul. Langiewicza 29, Ochota w Warszawie.

Trening składa się z:
⇢ spotkania wstępnego – zapoznającego z prowadzącą, metodą, zaznajomienie się z potrzebami i ich realizacją
⇢ ośmiu grupowych spotkań z trenerem raz w tygodniu (2,5 h)
⇢ jednego całodniowego treningu, tzw. „dnia uważności”
⇢ samodzielnych ćwiczeń w domu (z trzema nagraniami do medytacji otrzymanymi na treningu: do skanowania ciała, medytacji i jogi)

Aby zapisać się na trening, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniwoego, który znajduje się pod tym adresem: http://magakorbel.com/strona/8-tygodniowy-trening-mindfulness,78.html

Zapisy i pytania prosimy kierować na maila:
sanokulus@gmail.com
lub telefonicznie:
Sandra: 516 137 183

Koszt całości: 1100 PLN
(w wyjątkowych sytuacjach jest możliwa zniżek, prosimy w tej sprawie o kontakt)
Bezzwrotna zaliczka – 250 PLN jest równoznaczna z rezerwacą miejsca.
Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Twój StartUp”
61114010100000543359002004
tytuł przelewu:
psychoprofilaktyka stresu – trening Mindfulness + imię i nazwisko, adres oraz NIP (jeśli wymagana jest faktura na firmę)

DATY, TEMATY I GODZINY SPOTKAŃ:

• SPOTKANIE ZEROWE – 5.09, godz. 18.30-20.30
• pierwsze spotkanie „Czym jest uważność?” – 12.09, godz. 18.30
• drugie spotkanie „Jak widzimy świat” – 19.09, godz. 18.30
• trzecie spotkanie „Zadomowić się w ciele” – 26.09, godz. 18.30
• czwarte spotkanie „Stres i jak sobie z nim radzić za pomocą uważności”, 03.10 godz. 18.30
• piąte spotkanie „Uważność a myśli intensyfikujące stres” – 10.10, godz. 18.30
• szóste spotkanie „Uważnośc a emocje” – 17.10, godz. 18.30

• DZIEŃ UWAŻNOŚCI – mini odosobnienie – całodniowa praktyka uważności z prowadzeniem i bez, z przerwą na wspólny posiłek – NIEDZIELA, 22.10, godz. 10-16

• siódme spotkanie „Uważne porozumiewanie się” – 24.10, godz. 18.30
• ósme spotkanie „Dbanie o siebie: przyszłość po zakończeniu kursu” – 31.10, godz. 18.30