You are here: Home Nauczyciele

Nauczyciele

Maria Białecka

WAK_2060

Pomysłodawczyni i założycielka studia MOC Oddechu, prowadzi zajęcia z hatha jogi, jogi regeneracyjnej, jogi dla kobiet w ciąży oraz pilatesu.
Pracę z ruchem rozpoczęłam w trakcie studiów na Akademii Wychowania Fizycznego. Początkowo prowadziłam zajęcia fitness i uczyłam jazdy na snowboardzie. W tym czasie, przy drobnej kontuzji poszłam na zajęcia pilates – to była fascynacja od pierwszego ćwiczenia. Od tego momentu zaczęłam przekwalifikowywać się w stronę tego holistycznego treningu. Szkoliłam się m.in. w polskiej szkole Open Mind, kończąc 3-etapowe szkolnie Pilates Matwork z Bogną Janik-Forbes oraz w szkole będącej międzynarodowym liderem treningu pilates Stott Pilates, gdzie ukończyłam kurs Reformer.
Pilates był początkiem mojego zrozumienia jak bardzo złożoną istotą jest człowiek, a same ćwiczenia pilates oprócz poprawy mojej postawy i zwiększenia mojej świadomości ciała, zaowocowały zmianami na głębszej płaszczyźnie. Naturalną konsekwencją tych zmian stała się praktyka jogi, która pokazała mi jeszcze większy wachlarz narzędzi do transformacji ciała oraz umysłu, dając także spokój ducha. Odkrywając jogę poczułam, że trafiłam do domu. Po latach własnej praktyki wybrałam się do Indii, by u źródła zrobić kurs nauczycielski w szkole prowadzonej przez uczniów BKS Iyengara – Kashmir Shaivism School of Yoga. Wracałam do tej samej szkoły jeszcze wielokrotnie m.in. na kurs przygotowujący do pracy z kobietami w ciąży oraz po porodzie Ma Yogini, a także Kurs Restorative Yoga – joga terapeutyczna.
Joga pomogła mi głębiej zrozumieć korelację między ciałem fizycznym, umysłem, emocjami i duchem. Moje dalsze poszukiwania narzędzi wspomagających proces uzdrawiania doprowadziły mnie do pracy z powięzią poprzez terapię Bowena, a także do pracy z układem nerwowym i traumą technikami Somatic Experiencing® i Teorią Poliwagalną.
Podczas swoich zajęć wykorzystuję wiedzą zdobytą na szkoleniach i warsztatach oraz przede wszystkim tę, płynącą z doświadczeń własnej praktyki. Celem moich zajęć jest poprowadzić uczestników w stronę lepszego zrozumienia ciała i jego funkcjonowania, a poprzez to do lepszego zrozumienia ich samych, tak aby tę wiedzę mogli wykorzystać dla stworzenia w sobie harmonii i zdrowia.
Paulina Ferenc

SONY DSC

Z pilatesem po raz pierwszy zetknęłam się 7 lat temu. Dzięki regularnej praktyce zniknęły moje bóle w odcinku lędźwiowym pleców i złagodniało dokuczliwe napięcie w barkach. Zauważyłam, że po zajęciach u niektórych nauczycieli ból wracał, dlatego zaczęłam szukać tych na prawdę dobrych, po których zajęciach czułam lepiej. Tak trafiłam do Marii Białeckiej i co raz głębiej zaczęłam interesować się pilatesem. W końcu uznałam, że ja też chcę zostać jednym z tych dobrych nauczycieli, jakich sama wcześniej poszukiwałam. W tym czasie zrobiłam kurs instruktorski OM Mat I oraz OM Functional Stretch.
Uczestniczyłam także w wielu warsztatach: OM Zdrowy Kręgosłup, OM Pelvic Power, OM Oddech, Pilates na dużych piłkach. Wiedzę z zakresu anatomii i biomechaniki pogłębiałam na zajęciach w Warszawskiej AWF. Równocześnie prowadziłam zajęcia w warszawskich klubach oraz odbywałam praktyki pod okiem Marii Białeckiej.
Obecnie jestem zafascynowana metodą najlepszej europejskiej szkoły pilates – Body Control Pilates, której kurs Transformacyjny Body Control Pilates ukończyłam w 2017 roku.
Podczas zajęć kładę nacisk na prawidłową postawę, dokładne wykonywanie ćwiczeń i zrozumienie celu każdego ćwiczenia, aby to osiągnąć stosuję wizualizacje i korekty dostosowane do potrzeb i preferencji uczestników. Moim celem jest sprawienie, aby każdy uczestnik zajęć czuł się komfortowo, tak by w przyjaznej atmosferze mógł czynić co raz większe postępy i czuć się co raz lepi