You are here: Home Treningi personalne

Treningi personalne

Trening personalny to optymalizacja efektów ćwiczeń, poprzez stworzenie programu na bazie indywidualnych potrzeb, a także poprzez ciągły nadzór instruktora nad przebiegiem ćwiczenia.

Trening personalny rozpoczyna się analizą postawy oraz określeniem celów treningowych klienta. Na ich podstawie jest komponowany unikalny program adresujący indywidualne potrzeby osoby ćwiczącej. Plan treningowy bazuje na technikach pilatesu, jogi i szeroko rozumianego fitnessu. Może obejmować trening stabilizujacy, wzmacniający jak i głęboko rozluźniający, zawsze uczy prawidłowej postawy i bazuje na budowaniu zdrowych wzorców ruchowych.

Trening indywidualny pozwala zdobyć świadomość ciała niezbędną dla optymalizacji jego pracy, jak również wiedzę w zakresie kluczowych elementów, które wymagają uwagi podczas ćwiczeń. Jest wspaniałym przygotowaniem do dalszej pracy w grupie.

Możliwość dopasowania terminu spotkania do grafiku klienta oraz wykorzystania czasu treningu zgodnia z aktualnymi potrzebami osoby ćwiczącej czyni tę ofertę idealną dla wszystkich, którzy cenią swój czas i są nastawieni na szybkie rezultaty.

To także okazja dla wszystkich amatorów techniki pilates na poznanie oryginalnego sprzętu do pilatesu – reformera, gdzie ćwiczenia pilates nabierają nowego wymiaru.

Reformer, to oryginalny sprzęt wymyślony przez twórcę techniki Pilates – Josepha Pilatesa. Charakteryzuje się użyciem oporu sprężyn jako obciążenia. Ich przewaga nad ciężarkami to wzrost oporu wraz ruchem, a jego zmniejszenie przy początku ruchu, co działa ochronnie na ścięgna i stawy. System linek i ruchomość platformy, na której się ćwiczy pozwala na ustawienie oporu z różnych punktów, z góry, z boku dając zupełnie nowe odczucie ruchu i ciała.

Korzyści z treningu pilates na reformerze to:

  • usprawnienie oddechu

  • kształtowanie poprawnej postawy

  • wzmocnienie głębokich mięśni brzucha, grzbietu oraz całego ciała

  • wydłużenie i wysmuklenie sylwetki

  • zwiększenie elastyczności ciała

  • poprawa koordynacji ruchowej

  • budowanie połączenia między ciałem i umysłem