You are here: Home Zabiegi regeneracyjne

Zabiegi regeneracyjne

Terapia Bowena jest bardzo subtelną, jednak niezwykle głęboko działającą metodą uzdrawiania ciała, umysłu, emocji. Zabieg tą terapią manualną jest serią precyzyjnie umiejscowionych, delikatnych ruchów na poszczególnych mięśniach, ścięgnach lub wiązadłach, jednak ich bezpośrednim adresatem jest powięź.

Powięź przez wiele lat ignorowana, czy też niezrozumiana przez medyczny świat, może być i często jest przyczyną bólu np. pleców, czy też bólów pourazowych. Ponieważ wypełnia ona całe nasze ciało łącząc kości, mięśnie oraz organy wewnętrzne ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Do niedawno uważano, iż jest ona jedynie wypełnieniem, jednak najnowsze badania powięzi pokazują, iż jest to nasz największy organ zmysłu, który reaguje na stres i napina się niezależnie od sąsiadujących z nią mięśni.

 To właśnie powięź wychwytuje drganie wywołane ruchem Bowena i przenosi informację o nim do mózgu, informację zachęcającą do harmonizacji ciała. By nie zakłócać tego procesu po każdym chwycie robi się 2 minutowa przerwę, dając ciału czas na przetworzenie informacji i dostrojenie się do niej.

Technika ta, bazuje na zdolności ciała do samouleczania, a stosowane ruchy jedynie inicjują ten proces, który z jakiegoś powodu został zablokowany.

Terapia Bowena u każdego wywołuje inne reakcję, ale wszystkich zostawia w przyjemnym stanie rozluźnienia i relaksu.

Technika Bowena może być sukcesywnie stosowana przy wszelkich problemach narządu ruchu (kontuzje, wady postawy itp.); dysfunkcjach układów oddechowego, trawiennego, moczowo-płciowego, krążenia; migrenach; astmach i alergiach; problemach ze snem i wielu innych dolegliwościach.