biodra

 

BŁOGIE BIODRA – to warsztat łączący elementy różnych technik świadomej pracy z ciałem – hatha jogi, jin jogi, pilatesu, bioenergetyki i innych, dla oswobodzenia kręgosłupa, miednicy i nóg poprzez rozluźnienie stawu biodrowego oraz usprawnienie przepływu energii życiowej przez Twoje ciało.

Będziemy wzmacniać mięsnie dna miednicy, otwierać biodra na wszystkie strony, uczyć się automasażu dla rozluźnienia stawu biodrowego, ćwiczeniami oraz oddechem wprowadzimy wibrację głęboko w nasze biodra, by uwolnić z nich wszelkie blokady, a na koniec pozwolimy by gong i jego dźwięki dokończyły dzieła harmonizując całe nasze ciało.

Dla kogo ten warsztat? Przede wszystkim dla kobiet, bo nasza miednica jest siedzibą naszej mocy. Dla tych prowadzących siedzący tryb życia, które odczuwaj tego skutki w postaci bólu kręgosłupa, ale także dla osób bardzo aktywnych sportowo, których biodra są narażone na przeciążenia. Dla wszystkich pragnących wejść głębiej w siebie, lepiej poznać swoje ciało. Dla kobiet poszukujących swojej kobiecości, kreatywności, przyjemności.

Biodra są złożonym stawem łączącym górę naszego ciała z dołem – kręgosłup z miednicą i miednicę z nogami. Usztywnienia w biodrach mogą powodować bóle w kręgosłupie, kolanach, stopach, a także szyi i barkach, powodując ból głowy.

Z energetycznego punktu widzenia, miednica to siedlisko naszej mocy – mocy twórczej, radosnej, nieskrępowanej, spontanicznej kreacji. To także przestrzeń przyjemności oraz energii seksualnej.
Gdy energia przepływa przez nią swobodnie, jesteś zadowolona i z łatwością możesz wyrażać siebie poprzez ruch, taniec, śpiew i wszelkie środki wyrazu. Życiowa energia – chi, prana, może przepływać przez Twoje ciało bez ograniczeń, od korzeni po koronę głowy, zapewniając Ci zdrowie i witalność.
Wg. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i mapy meridian – kanałów, którymi przepływa chi – życiowa energia, miednica jest punktem tranzytowym wszystkich najważniejszych meridian, korelujących z wątrobą, nerkami, narządami rozrodczymi, układem wydalniczym, trawiennym.
Biodra są też kluczowym punktem przepływu krwi i limfy przez nasze ciało, rozluźniając je poprawiasz ukrwienie komórek całego ciała, a także usprawniasz proces usuwania toksyn z organizmu.

Zachodnioeuropejski, siedzący styl życia stanowi duże wyzwanie dla swobody naszej miednicy. Podobnie normy kulturowo – społeczne, które od naszych najmłodszych lat próbują ograniczać naszą wolną ekspresję zaszczepiając uczucia lęku, wstydu, poczucia winy itd. Te emocje działają jak tama dla naszej życiowej energii, co może objawiać się usztywnieniem bioder i blokadą miednicy.

Przyjdź i uwolnij swoje biodra, usprawniając przepływ energii przez Twoje ciało. Otwierając się na zdrowie, przyjemność i kreatywne działanie.

Warsztaty są dostępne dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania i doświadczenia w pracy z ciałem.

Zapraszamy do zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona.
Gwarancja rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki wysokości 40 zł na konto:
Moc Oddechu Maria Białecka

98 1140 2004 0000 3402 5051 0215

Inwestycja:
70 złotych
Zniżki dla osób posiadających aktualny karnet w studio Moc Oddechu

Termin:
1.04.2016 piątek godz. 18-20.30