Od września do grafiku dołączają regularne zajęcia TRE@. Będą odbywały się w czwartki o 19.

Czym dokładnie jest TRE®?

Trauma releasing exercises to zajęcia, na których uwalniamy napięcia z ciała, uruchamiamy zablokowane emocje i znajdujemy wewnętrzny spokój. Uczymy się, jak zapewnić sobie relaks ciała, który jest niezbędny dla naszego zdrowia i dobrostanu. Te zajęcia są dla Ciebie jeśli czujesz napięcia w ciele a
dotychczasowe metody relaksu przestały działać. Potrzebujesz wyciszenia i chwili dla siebie.
Chcesz wrócić do równowagi i odzyskać energię witalną. Coraz trudniej radzisz sobie ze stresem
i ciężkimi doświadczeniami. Chcesz przywrócić spokój i harmonię do swojego życia.
Od 20 lat funkcjonuję w otoczeniu, gdzie stres wdycha się jak powietrze.
Pomyśl o tym porównaniu. Każdego dnia oddychasz stresem jak spalinami i smogiem.
Po latach nawet tego nie zauważasz. Ale Twoje ciało daje Ci znaki, że najwyższy czas na zmiany.
Ćwiczenia TRE® pozwalają nam uruchomić w ciele naturalne wibracje i ruchy (tzw. drżenia neurogenne), które działając od środka na zewnątrz uwalniają nasze ciało od napięć i stresu.
Zapraszam do wspólnej pracy nad Twoim uwalnianiem się od stresu. Zafunduj swojemu ciału detoks od stresu.

Jakie widzę efekty ćwiczeń TRE®
Wykonując ćwiczenia TRE® działasz na wybrane części swojego układu mięśniowo-powięziowego, aby w rezultacie uruchomić naturalne drżenia neurogenne. Ważne, by rozumieć, że to proces, który wpływa na Twoje ciało, emocje i samopoczucie. Jego działanie nie kończy się wraz z końcem zajęć, co sprawia, że za każdym razem nasze ciało będzie reagowało inaczej a nasza świadomość jego reakcji będzie pełniejsza. Z mojej praktyki wynika, że pierwsze doświadczenia oparte są na ciekawości oraz poznawaniu własnych reakcji płynących z ciała i brak wtedy jakiejkolwiek autoregulacji. Kiedy już minie pierwszy zachwyt, czasem opór lub zbyt wysokie oczekiwania wobec własnego ciała, kolejne doświadczenia są bardziej świadome, uczymy się samoregulacji i zatrzymywania drżeń a wszystko pod opieką i wskazówkami instruktora. Drżenia uruchamiają się w kolejnych partiach naszego ciała i mogą zmienić się w falowanie lub ruchy pulsacyjne. W następnym etapie doskonali się swoje umiejętności regulacji drżeń i miejsca ich występowania, korzystając z wiedzy instruktora oraz własnych doświadczeń. Wreszcie praktykujemy ćwiczenia TRE® samodzielnie, korzystając w razie potrzeby z superwizji. Ten proces nie da się ubrać w ramy czasowe ani ujednolicić, bo każda osoba przechodzi swoją indywidualną drogę, tak, jak indywidualne i niepowtarzalne jest jej życie. Kiedy uwalniają się napięcia z ciała, rozciąga się powięź ( tkanka łączna, włóknista, składająca się w 70% z wody), dostarczamy naszej przeponie przestrzeń na głęboki, wolny i świadomy oddech, wtedy uwalniają się także emocje. Odzyskujemy zasoby energii i równowagę wewnętrzną. Ważne, by niczego nie przyspieszać, nie stawiać sobie oczekiwań, nic nie musieć. Ciało uwolnione od napięć, stresu i traumy w sposób świadomy, zgodny z własnym indywidualnym tempem i zakresem odzyskuje naturalną postawę a twarz łagodniejszą mimikę twarzy. Nasze ruchy są swobodniejsze a oddech pełniejszy. Mamy lepszy kontakt z otoczeniem i ze swoim ciałem. Nasze możliwości radzenia sobie z przeciwnościami a nawet odporność organizmu ulegają widocznej poprawie.

Zajęcia prowadzi Wiola Kociszewska dyplomowany psycholog kliniczny. Wiola od dwóch lat jest tez praktykiem TRE® i przyszłym provider’em TRE® (obecnie w procesie certyfikacji pod superwizją Joanny Wołoszczuk).