biodra

 

BŁOGIE BIODRA – to warsztat łączący elementy różnych technik świadomej pracy z ciałem – m.in.hatha jogi, jin jogi, pilatesu, wolnego ruchu, bioenergetyki i dźwiękoterapii, dla oswobodzenia kręgosłupa, miednicy i nóg poprzez rozluźnienie stawu biodrowego oraz usprawnienie przepływu energii życiowej przez Twoje ciało.
Będziemy pracować z mięśniami dna miednicy, otwierać biodra na wszystkie strony, uczyć się automasażu dla rozluźnienia stawu biodrowego, ćwiczeniami oraz oddechem wprowadzimy wibrację głęboko w nasze biodra, by uwolnić z nich wszelkie blokady i aktywować swobodny przepływ energii, a na koniec pozwolimy by gong i jego dźwięki dokończyły dzieła harmonizując całe nasze ciało.
Dla kogo ten warsztat?
Przede wszystkim dla kobiet, bo nasza miednica jest siedzibą naszej mocy. Dla tych prowadzących siedzący tryb życia, które odczuwaj tego skutki w postaci bólu kręgosłupa, ale także dla osób bardzo aktywnych sportowo, których biodra są narażone na przeciążenia. Dla wszystkich kobiet pragnących wejść głębiej w siebie, lepiej poznać swoje ciało. Dla kobiet poszukujących swojej kobiecości, kreatywności, przyjemności.
Biodra są złożonym stawem łączącym górę naszego ciała z dołem – kręgosłup z miednicą i miednicę z nogami. Usztywnienia w biodrach mogą powodować bóle w kręgosłupie, kolanach, stopach, a także szyi i barków, powodując ból głowy.
Z energetycznego punktu widzenia, miednica to siedlisko naszej mocy – mocy twórczej, radosnej, nieskrępowanej, spontanicznej kreacji. To także przestrzeń przyjemności oraz energii seksualnej. W systemie anatomii energetycznej mieszczą się w niej dwie pierwsze czakry – czakra korzeni i sakralna.
Gdy energia przepływa przez nie swobodnie, jesteś zadowolona z życia i z łatwością możesz wyrażać siebie poprzez ruch, taniec, śpiew i wszelkie środki wyrazu. Życiowa energia – chi, prana, może przepływać przez Twoje ciało bez ograniczeń, od korzeni po koronę głowy, zapewniając Ci zdrowie i witalność.
Biodra są też kluczowym punktem przepływu krwi i limfy przez nasze ciało, rozluźniając je poprawiasz ukrwienie komórek całego ciała, a także usprawniasz proces usuwania toksyn z organizmu.
Zachodnioeuropejski, siedzący styl życia stanowi duże wyzwanie dla swobody naszej miednicy. Podobnie normy kulturowo – społeczne, które od naszych najmłodszych lat próbują ograniczać naszą wolną ekspresję zaszczepiając uczucia lęku, wstydu, poczucia winy itd. Te emocje działają jak tama dla naszej życiowej energii, co może objawiać się usztywnieniem bioder i blokadą miednicy.
Przyjdź i uwolnij swoje biodra, usprawniając przepływ energii przez Twoje ciało. Otwierając się na zdrowie, przyjemność i kreatywne działanie.
Warsztaty są dostępne dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania i doświadczenia w pracy z ciałem.
Prowadząca – @Maria Białecka Świadomość Ciało Ruch
Zapraszamy do zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona.
Gwarancja rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki wysokości 40 zł na konto:
Moc Oddechu Maria Białecka
98 1140 2004 0000 3402 5051 0215
Inwestycja: 110 zł
Dla osób, które powtarzają warsztat lub posiadają karnet Mocy Oddechu – 100 zł
Termin:
Piątek 10.09.2021 godz. 19:00-21:30