Yogacruising_-228

 

Rejs z Jogą po wyspach Greckich

Zapraszamy na wspaniały rejs po Wyspach Greckich z oddechem i jogą. Rejsy z Miśkiem i MOC Oddechu łączą siły, by dać Ci tydzień wspaniałej przygody na lazurowych wodach Morza Egejskiego. Poznaj z Nami malowniczą Grecję, slowlife jej wysp, wspaniałe jedzenie, wykąp się w błękitnej wodzie i doświadcz wiatru we włosach pod żaglami. Zwolnij, odetchnij, poćwicz jogę, i medytuj ze wzrokiem zawieszonym na morskim horyzoncie.

W dzień będziemy żeglować, a popołudniami zawijać do małych i większych portów lub będziemy stawać na kotwicy w uroczych zatoczkach.

Będziemy zwiedzać przepiękne okoliczne wyspy. W zależności od siły i kierunku wiatru. Do dyspozycji mamy kilka wysp: Egina, Poros, Hydra, Dokos, lub Kea, Kithnos, Siros, Serifos, Myconos. Zazwyczaj udaje się nam odwiedzić 5-6 wysp.

W tych pięknych warunkach przyrody będziemy pogłębiać uważną obecność, zachwyt nad teraźniejszością oraz objęcie i otulenie Siebie. Będziemy dogadzać ciału poprzez praktykę jogi i kontakt z żywiołami. Zajęcia jogi poprowadzi dla nas Maria Białecka. Będzie dużo pracy z ciałem, głosem, a dla chętnych żeglarskie korepetycje u Kapitana Miśka.

Kapitam Misiek – ‚W dzienniku jachtowym nigdy nie wpisuję portu docelowego w trakcie rejsu… Wpisuje się go dopiero, gdy staniemy na cumach w porcie. Pogoda zdecyduje, a My przyjmiemy to, co dla nas przygotował Posejdon. Jeśli zdarzy się dzień, w którym będzie mocno wiało, to najwyżej nie wypłyniemy z portu lub schowamy się w osłoniętej zatoczce. Wtedy można więcej pojogować, pomedytować, pooddychać, poplażować, pozwiedzać wyspę na skuterach, ponurkować… Możliwości jest mnóstwo :)

Terminy:

Rejs zaczyna się zaokrętowaniem 30.05.2020 od godziny 17:00 w Atenach Marina Alimos. Wpływamy z Aten 01.06 rano po zakończonym szkoleniu dla załogi.

Rejs kończymy 06.06 (sobota) o godz. 9:00 w Marina Alimos. Wpływamy do Marina Alimos 05.07 do godziny 16:00 /przepisy/, wtedy mamy czas na spakowanie się i pójście na pożegnalną kolację. Jachtu nie sprzątamy po sobie, ale zostawiamy ład… Można oczywiście przedłużyć urlop i zostać dłużej we własnym zakresie.

Inwestycja
–> 3 550 zł

Cena obejmuje Rejs z opieką Kapitana Jachtowego oraz zajęcia jogi, medytacje i zajęcia warsztatowe z Marią Białecką

Dodatkowo opłata 120 Euro na pokrycie zakupów: żywieniowych, paliwa, wody, postojów w portach. Kasa ta będzie rozliczona na koniec rejsu po zatankowaniu zbiornika z paliwem do pełna. Zasada co do paliwa: bierzemy jacht z pełnym zbiornikiem i oddajemy z pełnym.

Cena nie zawiera: Przelotu do i z Aten, autobusów, taksówek z lotniska do portu i z portu na lotnisko. Noclegu jeśli osoby zdecydują się przenocować w Atenach.

Ilość miejsc BARDZO ograniczona !!! Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki wysokości 1 000 zł na konto:
Michał Łapiński
Ul. Jarzębowa 10. 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
Nr konta: 68 2030 0045 1130 0000 0270 2920
W tytule Imię i Nazwisko uczestnika oraz termin rejsu.

Wyżywienie

Wegetariańskie, większość posiłków przygotowujemy sami z wcześniej zakupionych produktów, dzielimy się na wachty przygotowujące posiłki. Gdy dobijamy do portu jest opcja pójścia do restauracji, wtedy każdy płaci za siebie.

Podczas warsztatów nie spożywamy alkoholu ani innych substancji zmieniających świadomość (tylko tlen ;)

Bilety lotnicze:

Każdy kupuje bilet sam i leci kiedy chce i czym chce.

Bilety lotnicze kupujemy tak, aby dolecieć do Aten (zwiedzić, przenocować jak ktoś chce) i wsiąść na Jacht 30.05 o godz.17. My najczęściej latamy Ryanair w sobotę o 06:45 z Modlina i 10:20 jesteśmy w Atenach na lotnisku. O 17:00 wsiadamy na Jacht.

Wyposażenie jachtu:

GPS z czart ploterem, VHF, echosonda, log, wiatromierz, mapy tradycyjne, lornetka, dziobowy ster strumieniowy. Wyposażenie bezpieczeństwa: Ponton, kamizelki ratunkowe, pirotechnika, Epirb, odblask radarowy, pozostałe zgodnie z wymogami bezpieczeństwa.

Wyposażenie hotelowe: Pełne wyposażenie kuchenne na 12 osób, kuchenka 2 palnikowa z piekarnikiem, lodówka z zamrażalnikiem, radio z Mp3, pościele (2 prześcieradła na osobę, poduszka i koc), ręczniki, dodatkowy prysznic na rufie (aby się opłukać ze słonej wody po kąpieli).

Jachty czarterujemy z firmy Kubryk Wojciech Czerwiński. Współpracujemy z nią od wielu lat i cenimy ich renomę, gwarancje bankowe i ubezpieczenia.

^^*^^*^^*^^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*

Proponowany plan dnia :

07:00- 08:30 Joga i medytacja

08:30 – 09:00 Wachta kambuzowa przygotowuje śniadanie

09:00 – 10:00 Śniadanie

10:00 – 15:00 Żeglujemy: Czas dla siebie, posiłek podczas płynięcia, radość z żeglowania, zajęcia warsztatowe

15:00 – 16:00 Wpływamy do portu lub zatoczki.

16:00 – 18:00 Zwiedzanie wyspy

18:00 – 19:00 Kolacja

19:00 – 20:00 Czas dla siebie

20:00 – 21:30 Wieczorna Joga i Medytacja

* czas jest ramowy, czasami żeglować będziemy dłużej, a czasami krócej, wszystko zależy od pogody, odległości i naszych chęci, dlatego praktyka jogi oraz zajęcia warsztatowe mogą być o różnych porach…

^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^*^^

Kto z nami płynie?

Kapitan Misiek Rejsy z Miśkiem: Posiadam patent: KAPITANA JACHTOWEGO ze stażem ponad 68 500 Mm na jachtach i żaglowcach w funkcjach: załogant, starszy wachty, bosman, mechanik, I II i III oficer i kapitan. Zajmuję się również rozwojową pracą z grupami, ćwiczę Jogę, medytuję, nurkuję, cieszę się życiem.

Moja zasada to: „Safety first” czyli bezpieczeństwo przede wszystkim. Mam świadomość, że jedziecie na urlop, chcecie się zrelaksować i wypocząć, dlatego na mojej i Kamili głowie jest to, aby ten rejs był dla Was piękną, fascynującą, ale i bezpieczną przygodą. Przed każdą wyprawą zbieramy oczekiwania załogi i staram się je realizować… Podczas rejsu jest przestrzeń i czas na wiele rzeczy. Bardzo ważna jest dla mnie swobodna atmosfera, nad którą będziemy wspólnie pracować… :) Chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniem żeglarskim. Mam nadzieję, że i Tobie pokażę, za co kocham morze.

Maria Białecka – absolwentka AWF, nauczycielka pilates od ponad 13 lat (szkolenia Open Mind oraz STOTT PILATES), nauczycielka jogi od 7 lat (szkolenia w Indiach oraz Kanadzie), liczne dodatkowe szkolenia z zakresu pracy z ciałem i umysłem (Antigravity Fitness, praca z kobietami w ciąży i wiele innych). Maria jest także praktykantką terapii Bowena.
Łatwość, z jaką Maria przekazuje tajniki wiedzy o pracy z ciałem wynikają przede wszystkim z jej własnej praktyki, wieloletniego doświadczenia w nauczaniu oraz indywidualnego podejścia do każdego klienta.
„Praca z ciałem od lat jest moją pasją. Fascynuje mnie proces transformacji ciała przez oddech, ruch, dźwięk oraz naszą świadomość, a także silna zależność między naszym ciałem, a naszym umysłem i samopoczuciem. „

Oficerka Kamila Kulpa, żegluje na żaglowcach i Jachtach od 15 lat.
Współorganizatorka i nauczycielka „Szkół pod Żaglami”. Psycho i
Socjoterapeutka, Trenerka rozwoju osobistego. Jej rolą na Jachcie jest
pomoc Kapitanowi w obsłudze Jachtu, szkoleniu i dbanie o bezpieczeństwo
załogi. Zakochana w morzu i rozwoju osobistym.