GAGA YOGA GONG vol.3 PUPKI 2020 (3)

 

BYCIE, TWORZENIE I DOŚWIADCZANIE W SWOBODZIE

CZAS DLA CIEBIE

BŁOGIE BIODRA – to warsztat łączący elementy różnych technik świadomej pracy z ciałem – m.in.hatha jogi; jin jogi; pilatesu; FRC®; autentycznego, spontanicznego ruchu; bioenergetyki i dźwiękoterapii, dla oswobodzenia kręgosłupa, miednicy i nóg poprzez rozluźnienie stawu biodrowego oraz usprawnienie przepływu energii życiowej przez Twoje ciało.

Będziemy pracować z mięśniami dna miednicy, otwierać biodra na wszystkie strony, uczyć się automasażu dla rozluźnienia stawu biodrowego, ćwiczeniami, oddechem oraz pracą z głosem wprowadzimy wibrację głęboko w nasze biodra, by uwolnić z nich blokady i aktywować swobodny przepływ energii. Będziemy zapraszać biodra do swobodnego, spontanicznego ruchu w tańcu, by w bezpiecznej i akceptującej przestrzeni pozwolić Sobie swobodnie wyrażać się poprzez ciało. Zanurzymy się w dźwiękach gongu i kryształowych mis dopełniając integracji warsztatowych procesów oraz harmonizacji ciała, umysłu i ducha.
Przyjrzymy się też relacji gardła – głosu i bioder – kreacji.
Będziemy używać różnych form ekspresji (praca z głosem, pisanie, rysowanie) przyglądając się naszym programom związanym z biodrami, seksualnością, tworzeniem.

Biodra są złożonym stawem łączącym górę naszego ciała z dołem – kręgosłup z miednicą i miednicę z nogami. Usztywnienia w biodrach mogą powodować bóle w kręgosłupie, kolanach, stopach, a także szyi i barków, powodując ból głowy.
Z energetycznego punktu widzenia, miednica to siedlisko naszej mocy – mocy twórczej, radosnej, nieskrępowanej, spontanicznej kreacji. To także przestrzeń przyjemności oraz energii seksualnej. W systemie anatomii energetycznej mieszczą się w niej dwie pierwsze czakry – czakra korzeni i sakralna.
Gdy energia przepływa przez nie swobodnie, jesteś zadowolona z życia i z łatwością możesz wyrażać siebie poprzez ruch, taniec, śpiew i wszelkie środki wyrazu. Życiowa energia – chi, prana, może przepływać przez Twoje ciało bez ograniczeń, od korzeni po koronę głowy, zapewniając Ci zdrowie i witalność.
Biodra są też kluczowym punktem przepływu krwi i limfy przez nasze ciało, rozluźniając je poprawiasz ukrwienie komórek całego ciała, a także usprawniasz proces usuwania toksyn z organizmu.
Zachodnioeuropejski, siedzący styl życia stanowi duże wyzwanie dla swobody naszej miednicy. Podobnie normy kulturowo – społeczne, które od naszych najmłodszych lat próbują ograniczać naszą wolną ekspresję zaszczepiając uczucia lęku, wstydu, poczucia winy itd. Te emocje działają jak tama dla naszej życiowej energii, co może objawiać się usztywnieniem bioder i blokadą miednicy.
Przyjedź i uwolnij swoje biodra, usprawniając przepływ energii przez Twoje ciało. Otwierając się na zdrowie, przyjemność i kreatywne działanie.

Dla kogo ten warsztat?
Przede wszystkim dla kobiet, bo nasza miednica jest siedzibą naszej mocy. Dla tych prowadzących siedzący tryb życia, które odczuwaj tego skutki w postaci bólu kręgosłupa, ale także dla osób bardzo aktywnych sportowo, których biodra są narażone na przeciążenia. Dla wszystkich kobiet pragnących wejść głębiej w siebie, lepiej poznać swoje ciało. Dla kobiet poszukujących swojej kobiecości, kreatywności, przyjemności.

Warsztaty są dostępne dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania i doświadczenia w pracy z ciałem.

Gdzie?
Jedziemy do Starej Szkoły na Warmii, która została pięknie odnowiona i przygotowana na przyjmowanie grup. Otaczać nas będą pagórki, pola i lasy oraz piękne rezerwaty przyrody. Idealne tereny na długie jesienne spacery.

Zakwaterowanie jest w pokojach dwu, trzy i czteroosobowych z łazienkami.

Cena regularna wynosi – 1 250 zł
Cena dla osób, które kolejny raz jadą ze mną na wyjazd – 1 070 zł

Cena wyjazdu obejmu 3 noclegi, 8 zajęć jogowo warsztatowych, 3 posiłki dziennie (czwartek przyjazdowy obiad i kolacja, niedziela wyjazdowa śniadanie).

Plan wyjazdu:

Czwartek:
od 12:00 przyjazd i zapoznanie się z przestrzenią
14:00 obiad
16:30 joga regeneracyjna – przywitanie się z biodrami + relaks przy dźwiękach gongu (2h)
19:00 Kolacja
20:00 Krąg powitalny

Piątek
8:00 poranna praktyka (medytacja, ruch, joga, oddech)
10.00 – śniadanie
Czas wolny
13:00 spotkanie warsztatowe
14.30 obiad
17.00 – praca z mięśniami dna miednicy / joga regeneracyjna / joga nidra / zajęcia warsztatowe ze świadomości ciała, głosu / medytacja w wolnym ruchu / kąpiel w dźwiękach gongu
19.30 kolacja
Sobota
8:00 poranna praktyka (medytacja, ruch, joga, oddech)
10.00 – śniadanie
Czas wolny
13:00 spotkanie warsztatowe
14.30 obiad
17.00 – praca z mięśniami dna miednicy / joga regeneracyjna / joga nidra / zajęcia warsztatowe ze świadomości ciała, głosu / medytacja w wolnym ruchu / kąpiel w dźwiękach gongu
19.30 kolacja
Niedziela
8:00 poranna praktyka (medytacja, ruch, joga, oddech)
10.00 – śniadanie
12.00 zamknięcie warsztatów
Program wyjazdu może ulec zmianom.

Prowadząca – @Maria Białecka Świadomość Ciało Ruch

Zapraszamy do zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona.
Gwarancja rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki wysokości 440 zł na konto:
Moc Oddechu Maria Białecka
98 1140 2004 0000 3402 5051 0215