You are here: Home Wyjazdy

Wyjazdy

wyjazd Goa cover 

Serdecznie zapraszam na zimowy wyjazd z jogą na Goa ‘Joga u źródła’.

Jedziemy do Arambolu, gdzie kultura Indii spotyka się z kolonizacyjno-europejskimi wpływami. Ta rybacka wioska znajduje się w centralnej części Indii, na zachodnim wybrzeżu, w północnej części Goa. Leży nad jedną z najpiękniejszych plaż tego regionu, która kilometrami ciągnie się nad ciepłym oceanem otoczona palmowym gajem, w którym rezydują orły. Przy swoim naturalnym pięknie miejsce to pozostało wolne od komercyjnej turystyki i wielkich hoteli. Otoczone niewielkimi wzgórzami, z których rozpościera się panoramiczny widok na wybrzeże oraz przepływające delfiny, kryje w sobie wiele niespodzianek jak słodkie jezioro tuż nad oceanem, czy gigantyczne drzewa fikusowe.

Miejsce to zostało odkryte przez hipisów w latach 60 i do tej pory czuć tu posmak ich obecności. W zimowym sezonie wypełnia się ono adeptami jogi, artystami wszelkiej maści oraz ludźmi z całego świata. Przyciąga ich niesamowita energia i atmosfera tego miejsca, słoneczna pogoda oraz kulinarne specjały – lokalne i nie tylko.

W tych pięknych warunkach będziemy praktykować jogę podczas dwóch sesji dziennie: rano i popołudniu oraz pogłębiać zrozumienie jogi w tradycji Kashmir Shaivism z Amitem Reiną, podczas wykładów z filozofii jogi. Amit jest głównym nauczycielem Szkoły Kashmir Shaivism School of Yoga, pochodzi z długiego rodowodu Braminów-najwyższej kasty. Dorastając w otoczeniu mistrzów Tantryczych filozofii, od małego interesował się duchowościa, jogą, medytacją. W dorosłym życiu uczył się u wielu mistrzów jogi. Obecnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie tradycji, z której się wywodzi, szerząc głębsze zrozumienie Tantry z ludźmi na całym świecie.

Poza zajęciami jogi będzie czas na kąpiele w oceanie, zwiedzanie okolicy, liczne koncerty muzyki na żywo, wycieczkę na pchli targ w Anjunie oraz na plaże delfinów.

Zakwaterowanie w pensjonacie – Ivons Guest House, usytuowanym przy palmowym gaju ok. 50 m od plaży. Do głównego ‘deptaka’ Arambolu jest odległość ok. 1 km, co gwarantuje spokój i ciszę, a także możliwość obserwacji codziennego życia lokalnych mieszkańców. Pensjonat jest urządzony w bardzo prostym stylu. Posiada pokoje z dużym dwuosobowym łóżkiem oraz łazienkę z prysznicem, z ciepłą wodą. Pokoje są skromnie umeblowane – podwójne łóżko, półka, wiatrak. Do pensjonatu należy restauracja serwująca pyszne dania, zarówno lokalne jak i europejskie, a w najbliższej okolicy jest jeszcze kilka innych świetnych jadłodajni oraz sklepy, gdzie są dostępne świeże owoce i inne specjały.

 

Ten wyjazd to wspaniała okazja na oderwanie się od biało-szarej zimowej rzeczywistości na rzecz kolorów, słońca, egzotycznego jedzenia i ciepłego oceanu.

Nasz czas na Goa będzie wypełniony jogą, oddechem, medytacją, wszechobecną naturą, wibracjami dźwięków, szamańskimi podróżami w głąb siebie, pracą z podświadomością oraz głęboką regeneracją. . Będzie to także czas na radosne bycie, swobodną ekspresję siebie i błogi relaks. Będziemy pracować technikami Hatha Jogi, Jogi Nidry oraz innymi.

Wyjazd jest skierowany przede wszystkim do osób szukających lepszego kontaktu ze swoim ciałem, umysłem i duchem, pragnących poszerzać swoją świadomość, podwyższać swoją wibrację. Zapraszamy zarówno praktykujących joginów, jak i tych, którzy będą dopiero poznawać praktykę jogi.

Warsztaty prowadzi Maria Białecka

doświadczona nauczycielka, jogi i pilatesu, entuzjastka pracy z ciałem, z dźwiękiem i szeroko rozumianego rozwoju osobistego.

 

Termin wyjazdu: 7.02 – 21.02.2018

 

‘Joga u źródła’ jest formą wyjazdowych warsztatów.

 

Jaka inwestycja? 

 2 950 zł

Cena obejmuje zakwaterowanie, 2 sesje jogi dziennie z Maria Białecką w lokalnej szkole jogi oraz na plaży, 4 wykłady z Amitem Reiną, dojazd z lotniska oraz opieka rezydenta na miejscu.

 

Jest też możliwość zabrania osoby towarzyszącej, która nie korzystałaby z zajęć jogi.

 

Cena nie obejmuje:

- dojazdu

- wyżywienia – koszt dziennego wyżywienia wynosi ok. 50 zł

- wycieczek na targ w Anjunie, na plaże delfinów, do Old Goa

- wszelkich wydatków natury prywatnej

- wizy do Indii – 540 zł

- ubezpieczenie NNW, KL, OC – ok. 80 zł

 

Zajęcia prowadzi Maria Białecka, możesz o niej poczytać tu: http://mocoddechu.pl/nauczyciele/

https://www.facebook.com/MaryBialecka/

 

Ogólny plan dnia:

 

08:00 – 10:00 – poranna praktyka jogi (medytacja, asany, pranayama)

śniadanie

czas wolny – plażowanie, wycieczki po okolicy, wykłady z Amitem,

lunch

17.00 – joga regeneracyjna, joga nidra, ćwiczenia uważności i różne techniki rozwoju osobistego

kolacja

czas wolny, wspólne wyjścia na występy muzyczne, tematyczne

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! ZAREZERWUJ SOBIE MIEJSCE JUŻ TERAZ NA MOC@MOCODDECHU.PL.

 

 

 

 

  • Kiedy Wasze ciało, umysł i dusza będą zdrowe i harmonijne, przyniesiecie zdrowie i harmonie otaczającym Was ludziom, podarujecie zdrowie i harmonię światu. BKS Iyengar