You are here: Home Nauczyciele

Nauczyciele

Maria Białecka

mwww1

Pomysłodawczyni i założycielka studia MOC Oddechu, prowadzi zajęcia z hatha jogi, jogi regeneracyjnej, jogi dla kobiet w ciąży oraz pilatesu.
Pracę z ruchem rozpoczęłam w trakcie studiów na Akademii Wychowania Fizycznego. Początkowo prowadziłam zajęcia fitness i uczyłam jazdy na snowboardzie. W tym czasie, przy drobnej kontuzji poszłam na zajęcia pilates – to była fascynacja od pierwszego ćwiczenia. Od tego momentu zaczęłam przekwalifikowywać się w stronę tego holistycznego treningu. Szkoliłam się m.in. w polskiej szkole Open Mind, kończąc 3-etapowe szkolnie Pilates Matwork z Bogną Janik-Forbes oraz w szkole będącej międzynarodowym liderem treningu pilates Stott Pilates, gdzie ukończyłam kurs Reformer.
Pilates był początkiem mojego zrozumienia jak bardzo złożoną istotą jest człowiek, a same ćwiczenia pilates oprócz poprawy mojej postawy i zwiększenia mojej świadomości ciała, zaowocowały zmianami na głębszej płaszczyźnie. Naturalną konsekwencją tych zmian stała się praktyka jogi, która pokazała mi jeszcze większy wachlarz narzędzi do transformacji ciała oraz umysłu, dając także spokój ducha. Odkrywając jogę poczułam, że trafiłam do domu. Po latach własnej praktyki wybrałam się do Indii, by u źródła zrobić kurs nauczycielski w szkole prowadzonej przez uczniów BKS Iyengara – Kashmir Shaivism School of Yoga. Rok później wróciłam do tej samej szkoły na kurs przygotowujący do pracy z kobietami w ciąży oraz po porodzie Ma Yogini.
Joga pomogła mi głębiej zrozumieć korelację między ciałem fizycznym, umysłem, emocjami i duchem. Moje dalsze poszukiwania narzędzi wspomagających proces uzdrawiania doprowadziły mnie do pracy z powięzią poprzez terapię Bowena, a także pracy z poświadomością technikami jogi nidry, hipnoterapii i innych technik oraz  pracy z energią, pracy z dźwiękiem głównie z wibracją gongów oraz bębnem szamańskim.
Podczas swoich zajęć wykorzystuję wiedzą zdobytą na szkoleniach i warsztatach oraz przede wszystkim tę, płynącą z doświadczeń własnej praktyki. Celem moich zajęć jest poprowadzić uczestników w stronę lepszego zrozumienia ciała i jego funkcjonowania, a poprzez to do lepszego zrozumienia ich samych, tak aby tę wiedzę mogli wykorzystać dla stworzenia w sobie harmonii i zdrowia.

Paulina Ferenc

SONY DSC

Z pilatesem po raz pierwszy zetknęłam się 7 lat temu. Dzięki regularnej praktyce zniknęły moje bóle w odcinku lędźwiowym pleców i złagodniało dokuczliwe napięcie w barkach. Zauważyłam, że po zajęciach u niektórych nauczycieli ból wracał, dlatego zaczęłam szukać tych na prawdę dobrych, po których zajęciach czułam lepiej. Tak trafiłam do Marii Białeckiej i co raz głębiej zaczęłam interesować się pilatesem. W końcu uznałam, że ja też chcę zostać jednym z tych dobrych nauczycieli, jakich sama wcześniej poszukiwałam. W tym czasie zrobiłam kurs instruktorski OM Mat I oraz OM Functional Stretch.
Uczestniczyłam także w wielu warsztatach: OM Zdrowy Kręgosłup, OM Pelvic Power, OM Oddech, Pilates na dużych piłkach. Wiedzę z zakresu anatomii i biomechaniki pogłębiałam na zajęciach w Warszawskiej AWF. Równocześnie prowadziłam zajęcia w warszawskich klubach oraz odbywałam praktyki pod okiem Marii Białeckiej.
Obecnie jestem zafascynowana metodą najlepszej europejskiej szkoły pilates – Body Control Pilates, na początku jako uczestnik zajęć, a teraz także rozpoczęłam kurs Transformacyjny Body Control Pilates, aby dalej się rozwijać i móc jeszcze więcej zaoferować moim klientom.
Podczas zajęć kładę nacisk na prawidłową postawę, dokładne wykonywanie ćwiczeń i zrozumienie celu każdego ćwiczenia, aby to osiągnąć stosuję wizualizacje i korekty dostosowane do potrzeb i preferencji uczestników. Moim celem jest sprawienie, aby każdy uczestnik zajęć czuł się komfortowo, tak by w przyjaznej atmosferze mógł czynić co raz większe postępy i czuć się co raz lepiej.

 Ewa Makowska

ewa3

Jogą, która jest moją życiową pasją,  zajmuję się około 13 lat. Ashtanga Yogę której jestem dyplomowanym nauczycielem (kurs u Basi Lipskiej), praktykuję od 10 lat. Na różnych etapach swojej drogi spotkałam wielu nauczycieli, od których uczyłam się poprzez uczestnictwo w zajęciach, warsztatach, wykładach lub poprzez asystowanie. Obecnie rozwijam swoją praktykę pod okiem Saraswati w Mysore w Shri K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute w Indiach. Ukończyłam również kurs instruktora sportu.
Nauczaniem Jogi zajmuję się od ponad dziesięciu lat. Obecnie prowadzę grupy w Kobyłce oraz w Warszawie.  Przez prawie 5 lat prowadziłam zajęcia i szkoliłam nauczycieli w Joga Klubie w Warszawie. Współtworzyłam Praską Szkołę Jogi. Od dawna organizuję kilkudniowe warsztaty wyjazdowe dla początkujących, zaawansowanych, a także dla nauczycieli.
              Joga jest praktyką, która nauczyła mnie postrzegać człowieka jako całość i jednocześnie dała szansę uzdrowienia tam, gdzie akademickie i medyczne podejście zamknęło swe drzwi.  Sama przeszłam daleką drogę od bycia schorowaną do poczucia zdrowia, a tej przemiany dokonałam za pomocą Jogi i oczywiście ciężkiej pracy. Dlatego Joga jest nie tylko ścieżką rozwoju, ale przede wszystkim narzędziem do uzdrawiania człowieka na wielu poziomach. Wielu aspektów, których nauczam – doświadczyłam na sobie. Przez te wszystkie lata, na moich zajęciach pojawiła się niezliczona ilość osób, których życie postawiło pod przysłowiową ścianą, zarówno w kwestii zdrowia, jak i również w innych aspektach. Właśnie takim ludziom najchętniej pomagam, o ile są gotowi wykonać głęboką, rzeczywistą, wielokrotnie trudną pracę, bez względu na stan w jakim się znajdują. Mam doświadczenie w pracy z ludźmi przewlekle chorymi, po wypadkach, z najróżniejszymi kontuzjami, z problemami emocjonalnymi, z osłabionymi fizycznie/psychicznie, w aspekcie rehabilitacyjno-sprawnościowym z osobami w podeszłym wieku, z kobietami w ciąży oraz ze sportowcami (uzupełnienie treningu właściwego, naprawianie ciała po urazach, łagodzenie negatywnych skutków  danej dyscypliny sportowej). Jednym zdaniem to, czym się zajmuję to: terapia przez jogę.
Uczę Ashtangi również osoby zdrowe, chcące rozwijać swoją praktykę za świadomością i zrozumieniem oraz pragnące nabyć umiejętność samodzielnej praktyki i autokorekty

 

Kasia Klimczewska

 Kasia-Klimczewska-pic_vertical
Mam przyjaciółkę, Karolinę, która zna mnie lepiej niż ktokolwiek inny. Pamiętam jak powiedziała kiedyś, że joga to wg. niej ścieżka dla mnie. Było to wiele lat przed moją pierwszą praktyką, a dziś wygląda na to, że Karolina to niezła wróżka :)
Mój związek ze sportami i wellness zaczął się jeszcze zanim podjęłam studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i zaczęłam pracować jako Instruktor Fitness. Mimo późniejszego, wieloletniego zwrotu kariery w kierunku fotografii i reklamy, fitness oraz dbanie o samorozwój i zdrowie niezmiennie pozostały częścią mojej codzienności. Ponieważ robienie zdjęć nadal jest moją pasją, do której dołączyło pisanie i gotowanie spełniam się obecnie nie tylko jako Instruktor Jogi, ale także jako autorka bloga kulinarno-podróżniczego SoulintheBowl.pl.
Przepowiednia mojej przyjaciółki zaczęła się spełniać kilka lat temu, gdy po wyjściu z moich pierwszych zajęć jogi niemal lewitowałam z radości. Zafascynowana stanem spokoju i integracji jaki może wywołać praktyka, wysłałam wtedy do mojej nauczycielki wiadomość “Czy ten fantastyczny haj może trwać zawsze??”. Teraz wiem, że może! Nie mam wątpliwości, że joga dała mi spokój umysłu i harmonię, że nieustannie kieruje mnie na ścieżkę, która otwiera moje oczy i serce. Ścieżkę, którą uwielbiam podążać i robię to z największym zaangażowaniem. W 2016 roku ukończyłam 200 godzinny kurs nauczycielski w Indiach, pod okiem wspaniałych nauczycieli – Liny i Amita, uczniów B.K.S. Iyengara. Wtedy też moje zainteresowanie bardziej dynamicznymi formami jogi powędrowało w kierunku stylu Iyengar, Restorative oraz medytacyjnej Jogi Nidry. Ta ostatnia stała się moją pasją, którą zgłębiałam na kolejnym kursie nauczycielskim w Indiach, przekonując się o głęboko relaksującej mocy tego jogicznego śnienia.