You are here: Home Nauczyciele

Nauczyciele

Maria Białecka

mwww1

Pomysłodawczyni i założycielka studia MOC Oddechu, prowadzi zajęcia z hatha jogi, jogi regeneracyjnej, jogi dla kobiet w ciąży oraz pilatesu.
Pracę z ruchem rozpoczęłam w trakcie studiów na Akademii Wychowania Fizycznego. Początkowo prowadziłam zajęcia fitness i uczyłam jazdy na snowboardzie. W tym czasie, przy drobnej kontuzji poszłam na zajęcia pilates – to była fascynacja od pierwszego ćwiczenia. Od tego momentu zaczęłam przekwalifikowywać się w stronę tego holistycznego treningu. Szkoliłam się m.in. w polskiej szkole Open Mind, kończąc 3-etapowe szkolnie Pilates Matwork z Bogną Janik-Forbes oraz w szkole będącej międzynarodowym liderem treningu pilates Stott Pilates, gdzie ukończyłam kurs Reformer.
Pilates był początkiem mojego zrozumienia jak bardzo złożoną istotą jest człowiek, a same ćwiczenia pilates oprócz poprawy mojej postawy i zwiększenia mojej świadomości ciała, zaowocowały zmianami na głębszej płaszczyźnie. Naturalną konsekwencją tych zmian stała się praktyka jogi, która pokazała mi jeszcze większy wachlarz narzędzi do transformacji ciała oraz umysłu, dając także spokój ducha. Odkrywając jogę poczułam, że trafiłam do domu. Po latach własnej praktyki wybrałam się do Indii, by u źródła zrobić kurs nauczycielski w szkole prowadzonej przez uczniów BKS Iyengara – Kashmir Shaivism School of Yoga. Wracałam do tej samej szkoły jeszcze wielokrotnie m.in. na kurs przygotowujący do pracy z kobietami w ciąży oraz po porodzie Ma Yogini, a także Kurs Restorative Yoga – joga terapeutyczna.
Joga pomogła mi głębiej zrozumieć korelację między ciałem fizycznym, umysłem, emocjami i duchem. Moje dalsze poszukiwania narzędzi wspomagających proces uzdrawiania doprowadziły mnie do pracy z powięzią poprzez terapię Bowena, a także pracy z poświadomością technikami jogi nidry, hipnoterapii i innych technik oraz  pracy z energią, pracy z dźwiękiem głównie z wibracją gongów oraz bębnem szamańskim.
Podczas swoich zajęć wykorzystuję wiedzą zdobytą na szkoleniach i warsztatach oraz przede wszystkim tę, płynącą z doświadczeń własnej praktyki. Celem moich zajęć jest poprowadzić uczestników w stronę lepszego zrozumienia ciała i jego funkcjonowania, a poprzez to do lepszego zrozumienia ich samych, tak aby tę wiedzę mogli wykorzystać dla stworzenia w sobie harmonii i zdrowia.

Paulina Ferenc

SONY DSC

Z pilatesem po raz pierwszy zetknęłam się 7 lat temu. Dzięki regularnej praktyce zniknęły moje bóle w odcinku lędźwiowym pleców i złagodniało dokuczliwe napięcie w barkach. Zauważyłam, że po zajęciach u niektórych nauczycieli ból wracał, dlatego zaczęłam szukać tych na prawdę dobrych, po których zajęciach czułam lepiej. Tak trafiłam do Marii Białeckiej i co raz głębiej zaczęłam interesować się pilatesem. W końcu uznałam, że ja też chcę zostać jednym z tych dobrych nauczycieli, jakich sama wcześniej poszukiwałam. W tym czasie zrobiłam kurs instruktorski OM Mat I oraz OM Functional Stretch.
Uczestniczyłam także w wielu warsztatach: OM Zdrowy Kręgosłup, OM Pelvic Power, OM Oddech, Pilates na dużych piłkach. Wiedzę z zakresu anatomii i biomechaniki pogłębiałam na zajęciach w Warszawskiej AWF. Równocześnie prowadziłam zajęcia w warszawskich klubach oraz odbywałam praktyki pod okiem Marii Białeckiej.
Obecnie jestem zafascynowana metodą najlepszej europejskiej szkoły pilates – Body Control Pilates, której kurs Transformacyjny Body Control Pilates ukończyłam w 2017 roku.
Podczas zajęć kładę nacisk na prawidłową postawę, dokładne wykonywanie ćwiczeń i zrozumienie celu każdego ćwiczenia, aby to osiągnąć stosuję wizualizacje i korekty dostosowane do potrzeb i preferencji uczestników. Moim celem jest sprawienie, aby każdy uczestnik zajęć czuł się komfortowo, tak by w przyjaznej atmosferze mógł czynić co raz większe postępy i czuć się co raz lepiej.

 Ewa Makowska

ewa3

Jogą, która jest moją życiową pasją,  zajmuję się około 13 lat. Ashtanga Yogę której jestem dyplomowanym nauczycielem (kurs u Basi Lipskiej), praktykuję od 10 lat. Na różnych etapach swojej drogi spotkałam wielu nauczycieli, od których uczyłam się poprzez uczestnictwo w zajęciach, warsztatach, wykładach lub poprzez asystowanie. Obecnie rozwijam swoją praktykę pod okiem Saraswati w Mysore w Shri K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute w Indiach. Ukończyłam również kurs instruktora sportu.
Nauczaniem Jogi zajmuję się od ponad dziesięciu lat. Obecnie prowadzę grupy w Kobyłce oraz w Warszawie.  Przez prawie 5 lat prowadziłam zajęcia i szkoliłam nauczycieli w Joga Klubie w Warszawie. Współtworzyłam Praską Szkołę Jogi. Od dawna organizuję kilkudniowe warsztaty wyjazdowe dla początkujących, zaawansowanych, a także dla nauczycieli.
              Joga jest praktyką, która nauczyła mnie postrzegać człowieka jako całość i jednocześnie dała szansę uzdrowienia tam, gdzie akademickie i medyczne podejście zamknęło swe drzwi.  Sama przeszłam daleką drogę od bycia schorowaną do poczucia zdrowia, a tej przemiany dokonałam za pomocą Jogi i oczywiście ciężkiej pracy. Dlatego Joga jest nie tylko ścieżką rozwoju, ale przede wszystkim narzędziem do uzdrawiania człowieka na wielu poziomach. Wielu aspektów, których nauczam – doświadczyłam na sobie. Przez te wszystkie lata, na moich zajęciach pojawiła się niezliczona ilość osób, których życie postawiło pod przysłowiową ścianą, zarówno w kwestii zdrowia, jak i również w innych aspektach. Właśnie takim ludziom najchętniej pomagam, o ile są gotowi wykonać głęboką, rzeczywistą, wielokrotnie trudną pracę, bez względu na stan w jakim się znajdują. Mam doświadczenie w pracy z ludźmi przewlekle chorymi, po wypadkach, z najróżniejszymi kontuzjami, z problemami emocjonalnymi, z osłabionymi fizycznie/psychicznie, w aspekcie rehabilitacyjno-sprawnościowym z osobami w podeszłym wieku, z kobietami w ciąży oraz ze sportowcami (uzupełnienie treningu właściwego, naprawianie ciała po urazach, łagodzenie negatywnych skutków  danej dyscypliny sportowej). Jednym zdaniem to, czym się zajmuję to: terapia przez jogę.
Uczę Ashtangi również osoby zdrowe, chcące rozwijać swoją praktykę za świadomością i zrozumieniem oraz pragnące nabyć umiejętność samodzielnej praktyki i autokorekty

fota

 

 Marta Nadratowska
Praktykuje jogę od 2004 roku – początkowo w metodzie Iyengara, ale jako osoba pełna energii odnalazła się w dynamicznej astandze, w której odpowiada jej rytm, dynamika i przepływ (flow) pozycji. Czerpie z wiedzy wielu nauczycieli obu tych metod, z Polski i zagranicy, w tym z Indii (praktykowała między innymi w Mysore pod okiem Sharata Joisa).
Z zawodu jest instruktorką rekreacji ruchowej (AWF Katowice) i specjalistką ds. żywienia. Uwielbia pływać, jeździć na rowerze szosowym, słuchać muzyki i gotować, po prostu – smakować życie z bliskimi ludźmi.
Na co dzień prowadzi zajęcia w stylu vinyasy – łagodne i dynamiczne oraz regeneracyjne, czerpiąc z doświadczania dwóch wyżej wymienionych metod, a także jin jogi oraz terapii powięziowej, którą się interesuje.